Navigeren door de wereld van de jongeren
Een fascinerende fase in het leven van een mens. Eentje die we allemaal doormaken. En een periode waar velen zich niet begrepen voelen en vaak ook terecht. Het brein van een puber is anders en functioneert anders, de hormoonhuishouding veranderd ingrijpend, het lijf groeit enorm hard en sociaal gezien val je als puber net tussen kind en volwassenen. En dat maak je dan allemaal door in een tijd vol nieuwe uitdagingen en verleidingen waar zelfs de volwassenen om je heen nog geen grip op hebben. Ga er maar aanstaan!
Op deze dag kijken we hoe we deze doelgroep beter kunnen begrijpen, de uitdagingen waar ze voor staan en hoe we ze kunnen begeleiden als haptotherapeuten.

Resultaat: Op het einde van de workshop heb je een kijkje gekregen in het brein van de puber. Begrijp je meer van de leefwereld van deze doelgroep en heb je wat handvaten gekregen om ze te begeleiden op de bank en erbuiten.
Trainer
Over Hanneke: Hanneke werkt al 22 jaar in de jeugdzorg. Begonnen in de gesloten jeugdzorg met pubers toen een uitstapje gemaakt naar het jonge kind maar als snel ging het weer kriebelen. Ze ging weer werken met jongeren deze keer in een open setting. Eenmaal opgeleid door het ITH zag ze dat er weinig haptonomen met jongeren werken terwijl haptonomie juist zo goed aan kan sluiten. Ze zou graag zien dat er meer haptonomen met deze doelgroep gaan werken en deelt haar met plezier en enthousiasme haar ervaringen.
Datum: woensdag 29 juli 2026
Tijd: van 10.00 – 17.00 uur
Doelgroep: Alle geïnteresseerden in de onderwerpen.
Investering: € 295,- per themadag! Incl. koffie/thee, lunch
VVH accreditatie (NFG neemt deze over) 11 punten
Locatie: ITH, Zeigelhof 28 te Nijmegen (zie de website voor routebeschrijving en parkeertips)